English or Czenglish - odkaz na elektronické knihy

ilustrační foto (1 z 5)

ilustrační foto
ilustrační foto náhled náhled  

Jistě znáte skvělou knihu Dona Sparlinga English or Czenglish. Je dostupná také na internetu. Odkaz jsme umístili se svolením jednoho z autorů materiálu.

autorství: Don Sparlings English or Czenglish has been the most popular English Usage textbook in the Czech Republic for almost 20 years now. In its first edition, it was a collection of sentences incorrectly translated from Czech to English by first-year English majors, together with comments on the nature of their mistakes. Jakub Marecek has been working under the direction of Jarmila Fictumova.

PDF ke stažení 

 

[1] Modern reference
http://www.cs.nott.ac.uk/~jxm/czenglish/modern-reference.pdf

[2] Textbook
http://www.cs.nott.ac.uk/~jxm/czenglish/modern-textbook.pdf

[3] The Concise Version
http://www.cs.nott.ac.uk/~jxm/czenglish/handout.pdf

webová stránka: http://www.cs.nott.ac.uk/~jxm/czenglish/

 


kategorie: Anglický jazyk, Gramatika (Aj), Slovní zásoba (Aj)

autor materiálu: Pomoc učitelům

určeno pro: Střední školy, Vysoké školy, Jazykové školy

vloženo: 28.03.2011

hodnocení: 5ohodnoťte! (hodnoceno 1x)

staženo: 3 x

Našli jste v materiálu chybu? Nahlašte nám ji

 

Diskuze

vložit příspěvek do diskuze

Jméno:

E-mail:

Web:

1 a 1 je :

 

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?


Povinné položky jsou označeny tučným písmem.

CZENGLISH Byl jsem ještě very little, když jsem do knihovny vlítl. I was only malý kluk při srážce s tou těžkou book. Byl to tlustý svazek, který jmenoval se Dictionary. Od té chvíle, co jsem řek, půl je English, půl je Czech. Czech-English Dictionary je very useful book. To je ten dárek, který chce every girl i kluk. Teď mám denně – tedy daily – místo pošty samý maily. Musím prostě always bejt moderní – či up-to-date. „Ten“ je deset, dvacet „twenty“. „Only you“ jsi přece jen ty. „Další“, to se řekne „next“, ale „text“ je pořád „text“. Czech-English Dictionary je poučení zdroj. To je ten dárek, který chce každá girl and boy. Pro tomato jsem se shejbl, co mi spadlo pod my table. Hrozně mě to šoklo, když vylovil jsem zlatou fish. Nabídla mi lots of money a já byl tak vyjukaný, že jsem hnedka neprokouk tenhle bráchův silly joke. Lochnesku mi dala lady, skotská teta mýho strejdy. Já řek:“Thank you very much“, ona na to: „Nény zač.“ Na blackboard pak bílou křídou napsala, nač lidi přijdou: (Ona dávno že to ví.) „Czech language je světový!“ pramen: Karel Tahal: Češtino, díky

školák  dne 10.11.2011 v 11:49

PŘÍBUZNÉ MATERIÁLY

PRESENT SIMPLE (tabulka)

PRESENT SIMPLE (tabulka)

Staženo: 2964

 

DOPORUČUJEME