Portál Finanční gramotnost do škol vyhlašuje 1. ročník soutěže Rozpočti si to! pro 1. stupeň ZŠ

Portál Finanční gramotnost do škol (www.finanncigramotnostdoskol.cz), jenž provozuje obecně prospěšná společnost yourchance, otevírá brány soutěže Rozpočti si to! pro 1. stupeň základních škol.

Soutěž navazuje na úspěšnou loňskou verzi pro 2. stupeň (přečtěte si ohlasy na loňskou soutěž:http://www.financnigramotnostdoskol.cz/souteze/rozpocti-si-to-/rozhovory-z-finale-souteze/

 

Obtížnost byla upravena pro žáky 1. stupně a celá hra pro tento účel výrazně zjednodušena. Nicméně opět se budete moci setkat s Rosťou Rozpočtářem a všudypřítomnými „chechtáky“.

Soutěžit mohou žáci 3. – 5. tříd základních škol, kteří si tvoří 3-5 členné týmy. V nich budou vystupovat za 1 (dospělou) osobu, která se o sebe musí postarat a zabezpečit si hlavní potřeby.

Děti (i dospělí) se tak interaktivní formou naučí, jak hospodařit s penězi, jaká je hodnota různých věcí, jak sestavit jednoduchý osobní (a potažmo rodinný) rozpočet a v neposlední řadě také týmové spolupráci a jak se finančně vzdělávat.  

Hra bude probíhat od 1. dubna 2014 on-line na portále až do31. května. Finále se pak uskuteční v Praze v pátek 13. června, kde na finalisty čeká zábavný program.

REGISTRACE do soutěže je možná již od 12. 3. 2014 a potrvá až do konce prvního kola, což je do 23. 4. Formulář pro přihlášení je připraven na této stránce:http://www.financnigramotnostdoskol.cz/registrace-do-souteze/

Veškeré informace o soutěži najdete na její úvodní stránce:

http://www.financnigramotnostdoskol.cz/souteze/rozpocti-si-to-pro-1-stupen-zs

 

 

 

 

Generální partner soutěže:

 

Partneři soutěže: